Myślisz o doskonałych wakacjach? Na pewno warto zarekomendować Ustkę! Sprawdź dlaczego

Turyści którzy chętnie chcą spędzić wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, doskonale znają tę miejscowość. Ustka rozpoznana jest z wspaniałej promenady, portu a także latarni morskiej. W jaki sposób spędzić wakacje na jej terenie? Jakie atrakcje oczekują tu na wczasowiczów?

nad Morzem Bałtyckim

Autor: Jurgen Kubel
Źródło: http://www.flickr.com
Pobyt w tutejszym porcie to konieczność.Wspomnienia o nim można odnaleźć już w XIV wieku. Port ten stracił jednak z biegiem lat na znaczeniu na rzecz Słupska, ale do dziś pełni ważną rolę w życiu mieszkańców Ustki. W tej rozpoznawanej miejscowości na wakacje oczekuje nie tylko port, ale i promenada – wspaniałe miejsce na miłe spacery. Czeka tu także plaża i kąpielisko, na którym można wypocząć w doskonałych warunkach.

Ustka to też możliwości dla tych, którzy wypoczynek nad morzem chcą połączyć z oglądaniem interesujących atrakcji. Będąc w Ustce mogą wybierać się na spacer domiejscowej latarni morskiej. To ciekawa, neogotycka budowla, która w dawnych czasach pokazywała drogę marynarzom pływającym po Bałtyku.obecnie jest ona nie tylko jednym z najciekawszych zabytków w tym miejscu, jednak też doskonałym punktem widokowym. Ustka może się pochwalić również interesującą placówką muzealną. To miejsce, które dość chętnie

morze

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

odwiedzają turyści. Muzeum Piekarnictwa w Ustce może się pochwalić ciekawymi zbiorami, wśród których możemy ujrzeć i historyczne monety, i dedykowane piekarzom narzędzia pracy. Są tu także narzędzia obecne, jak i te, o których dziś pamiętają tylko fanatycy tej profesji.

Jak na modną i chętnie odwiedzaną miejscowość przystało, Ustka jest wspaniale przygotowana do odwiedzin turystów. Noclegi można tu znaleźć w wielu miejscach, a ich różnorodny standard sprawia, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Ustka noclegi koniaków noclegi to ogromny wybór dla każdego. Właściwe noclegi więc znajdą tu osoby z dużym zasobem pieniężnym, którzy liczą na wyjątkowe warunki, jak i turyści którzy planują skromne, ale za to ciekawe wakacje (czytaj w tym temacie: ruszajwpolske.pl/miasta/ustka/noclegi/38,index.html). Każdego roku przybywa tu wiele osób, a większość z nich ma niezapomniane wspomnienia, które będzie wspominać przez kolejne lata. Ustka to przede wszystkim wspaniałe miejsce dla całych rodzin, liczne rozrywki i korzystne warunki noclegowe, mogą zapewnić pełne zadowolenie.