Co to jest cięcie tlenem? Jakie typy gazów do tego stosujemy? Czy to się opłaca?

Cięcie jest procesem rozdzielania materiału na całkowitej jej grubości, definiuje ją oznaczona linia podziału, jaka najczęściej jest prostopadła do powierzchni wycinanego przedmiotu. Istnieje bardzo dużo czynników które decydują o wyborze procesu cięcia. Musimy oczywiście wziąć pod rozwagę rodzaj oraz grubość wycinanego materiału. Bez tego przecież nie można określić, jaki oczekujemy rezultat naszej pracy. Identycznie jest z długością czy kształtem linii cięcia. To wszystko ma przełożenie na wymagania dotyczące jakości ciętych krawędzi, na jakie bacznie trzeba zwracać uwagę. Obowiązkowo również sprawdźmy możliwości produkcyjne, a również koszty procesu, bo przecież nie chcielibyśmy zapłacić zbyt dużo.

Continue reading “Co to jest cięcie tlenem? Jakie typy gazów do tego stosujemy? Czy to się opłaca?” »

Gratka dla wielu fanów rapu – plakaty i obrazy swoich idoli

Dla wielu ludzi niezrozumiałe, dla innych ludzi zupełnie naturalne. Czym jest miłość do ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, gdzie sięga granica tego zafascynowania, i czy można to traktować jako coś normalnego? Oczywiście, że tak, ale w pewnym wieku może to przybrać ogromne rozmiary, wręcz histerii, nieskończonego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiej osoby nie docierają głosy rozsądku, pojedzie za swoją gwiazdą wszędzie, będzie go zawsze bronić, tak jakby ta osoba była bez wad.

Continue reading “Gratka dla wielu fanów rapu – plakaty i obrazy swoich idoli” »

Dostęp do dobrej muzy jest niemalże nieograniczony

Zapewne wszyscy miłośnicy muzyki są wyczuleni nie tylko na dźwięki, ale oczywiście także na obraz. Czyli jeżeli ktoś na ten przykład uwielbia Ich Troje albo GusGus, chce również obejrzeć sobie koncert – najlepiej ten na żywo, ale trudno nie zauważyć, że najczęściej takowa możliwość nie istnieje.

Continue reading “Dostęp do dobrej muzy jest niemalże nieograniczony” »

Czym jest odlewnictwo oraz wyżarzanie – przydatne informacje

Odlewnictwo to technika, jaka zezwala na produkcję wyrobów metalowych, to znaczy inaczej mówiąc odlewów. Wytwarzanie i przygotowywanie wyrobów metalowych polega na przyznaniu im odpowiedniego kształtu, wielkości oraz struktury. Dlatego w odlewnictwie stosuje się różnorodne formy odlewnicze. Forma ta zapełniana jest metalem w stanie ciekłym, jaki po pewnym czasie tężeje. Aktualnie na polskim rynku istnieje dużo firm i przedsiębiorstw, które zawodowo zajmują się odlewnictwem.

Continue reading “Czym jest odlewnictwo oraz wyżarzanie – przydatne informacje” »