Kulig to świetny sposób na udaną zabawę podczas zimy

Jakby zrobić uliczną sondę i popytać, którą porę roku najbardziej preferujemy, na pewno największa ilość odpowiedzi „za” padłoby na okres letni. Nic dziwnego, przecież w taką porę możemy robić dosłownie wszystko, nie dość, że nie musimy się specjalnie ubierać (chociaż wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są normalnie dostępne. Tak to jest z ciepłą porą, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonym rankingu być tuż za latem. A co z pozostałymi porami roku? Wielu z nas lubi zimę, a jesień tylko, gdy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie każdej pory znajdziemy coś ciekawego do roboty. Jak wspomnieliśmy na wstępie o lecie do roboty jest naprawdę dużo.

Równie zajmujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://masoshisha.pl/), który jest tutaj!

Lato to w końcu wakacje, więc możemy pojechać za granicę lub chociażby nad Bałtyk, gdzie znajdziemy mnóstwo okazji do świetnej zabawy. Lato ma też tę zaletę, że w wielu miejscach praca nie wygląda tak, jak w innych porach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefem odczuwa wakacyjny nastrój, tak więc w pracy jest jakby mniej stresów i niepokojów.

A później przychodzi jesień i ogólnospołeczna ”deprecha”. Jesień, jakakolwiek by nie była, zawsze się kojarzy z końcem lata, z powrotem do pracy po urlopie, szkołą, kojarzy się też z coraz niższymi wartościami temperaturowymi, krótszymi dniami i mrozem w nocy. Jesień ciężko polubić. Czasem nam trochę wynagrodzi swoją chimeryczną naturę, gdy zapanuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niesamowicie piękne, słoneczne dni, miłą temperaturę i piękne widoki. Liście mienią się różnymi kolorami, jest nieziemsko.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie trwa to zbyt długo, gdyż zaraz nadchodzi plucha, opady deszczu i szarość. Zima jest tuż-tuż. Gdy jest przedzimie tak naprawdę może zdarzyć się wszystko, dopiero, gdy nastanie prawdziwa i śnieżna zima jesteśmy w stanie się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś samochodem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to jak najbardziej zimę da się lubić. Jesteśmy w stanie robić wiele niesamowitych rzeczy. Mieszkasz w ogromnym ośrodku miejskim? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz z polecaną ofertą. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym znajdziesz górkę, z której bez trudu możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są cudowne, kiedy pada śnieg. Szkoda, że rzadko tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.