Kuchnia na miarę XXI wieku? Pełna użytecznych akcesoriów!

Kuchnia powinna być funkcjonalna. W dzisiejszych czasach markety mają naprawdę ciekawą ofertę akcesoriów i gadżetów kuchennych, które nie tylko uproszczą gotowanie, ale także nadadzą kuchni wyjątkowy charakter.
Kuchennym hitem ostatniego okresu są bezsprzecznie płyty indukcyjne.

podany na talerzu boczek z dodatkami

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z powodzeniem wypierają one klasyczne kuchnie gazowe i ceramiczne. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość plusów tego rodzaju płyt. Nowoczesna technologia indukcji oszczędza prąd, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie jedzenia. Mimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Cała energia zostaje skierowana do garnka, który powinien być wyprodukowany z metalu ferromagnetycznego. W związku z wiele osób obawia się, że montaż płyty indukcyjnej do kuchni pociągnie za sobą konieczność zakupu nowych garnków i patelni. Na szczęście powstał już patent, który umożliwia używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym miejscu post jest wartościowy, kliknij ten link, a znajdziesz więcej sweet home pl analogicznych tekstów!

W ofercie wielu sklepów znajduje się specjalistyczna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją zakupić na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a następnie stopniowo wymieniać garnki na te wyprodukowane z metalu ferromagnetycznego.

Niezastąpionym gadżetem w kuchni jest także podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej wykonuje się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

Dzięki nim unikniemy zniszczenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni niepowtarzalny charakter. Podstawki mają różne kształty, rozmiary i kolory – każdy znajdzie jakąś dla siebie.