Konkursy i loterie – o czym w pierwszej kolejności dobrze jest dziś pamiętać podczas ich organizowania?

Współcześnie każda firma stara się przyciągnąć do siebie klientów, gdyż konkurencja na rynku jest faktycznie dość duża. W związku z tym, ogromną popularnością charakteryzują się między innymi różnego rodzaju konkursy i loterie, jakie są organizowane też przez wyspecjalizowane instytucje.

kolejka, zakupy, klienci

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com
Dla uczestników jest to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, z kolei dla organizatorów, metoda na dotarcie do jak największej ilości odbiorców, jakich mogą przyciągnąć swoją ofertą. organizacja konkursów czy loterii zasadza się zazwyczaj na przygotowaniu nagród, które mogą zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Co więcej, trzeba też szczegółowo przemyśleć formułę konkursu i jego reguły. Najczęściej prosi się uczestników o zrobienie jakieś pracy lub wybiera zwycięzce losowo. Wszystkie zasady trzeba jasno opisać oraz podać do informacji uczestników, żeby mogli się z nimi zapoznać. Niezbędna jest też rejestracja bazy w GIODO. GIODO to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych- wa www.dcn.pl/s41_administrowanie_rejestracja_giodoę czasu na samodzielne zaplanowanie konkursu czy loterii bądź zwyczajnie nie wie się jak to zrobić, o pomoc można poprosić wyspecjalizowane firmy, jakie posiadają konieczne doświadczenie. To bardzo komfortowe rozwiązanie, jakie cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Konkurs musi być poza tym odpowiednio wypromowany. Im więcej osób będzie wiedziało, że planowana jest podobna inicjatywa, tym wyższe jest prawdopodobieństwo, że ktoś zdecyduje się na wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Bardzo dobrym kanałem komunikacyjnym, jaki ma dziś wielką moc, są na przykład różnego rodzaju social media.

torebka prezentowa

Źródło: christmasstockimages.com
Reasumując – co trzeba mieć na uwadze, jeżeli zamierza się zorganizować konkurs czy loterię? Należy się zastanowić nad tym, które nagrody chce się zagwarantować uczestnikom oraz jak dużą sumę można na nie przeznaczyć. W dodatku, dosyć ważne są też zasady konkursu, jakie zdecydowanie muszą być klarownie opisane oraz prawidłowo promowane wydarzenia, dzięki czemu jest szansa, że informacja o konkursie bądź loterii dojdzie do jak największej ilości osób. Pamiętać wskazane jest też o oczekiwaniach Generalnego Inspektora Danych Osobowych.