Jaką karmę dla kota najkorzystniej kupować swemu pupilowi?

Dzisiaj na rynku odnajdziemy przeróżne karmy dla kotów, w związku z tym wybór jest faktycznie ogromny. Z tego względu wielu posiadaczy i właścicieli kotów nieraz ma przed sobą dylemat związany z tym jaką karmę dla kota wybrać. Oczywiście każda marka zapewnia, iż to właśnie ich karma dla kotów jest najlepsza i najzdrowsza oraz bez wątpliwości warto ją mieć. Reklamy niezmiernie często wysławiają takie karmy pod niebiosa mówiąc o ich licznych wartościach i korzyściach. Jednakże nie warto wierzyć jedynie reklamom, ponieważ najlepiej samemu przekonać się co do wartości danych kocich karm.

Przede wszystkim kupując karmę dla kotów trzeba uwzględnić jego wiek. To naturalne, iż inną karmę kupimy młodemu kociakowi, a inną dorosłemu już kotu. Karma dla kociąt ma inne właściwości niż karmy dla dojrzałych kotów, takie karmy posiadają sporo witamin oraz minerałów, które dbają o zdrowie takiego kociaka i umożliwiają mu prawidłowy rozwój. Karma (zobacz: acana karma dla yorka) dla kociąt często jest dodatkowo drobniejsza, ponieważ malutkie kotki nierzadko nie są w stanie pogryźć oraz przełknąć większych kawałków. Z kolei karmy dla kotów dorosłych posiadają własne cechy dbające o zdrowie kota .

kot

Autor: Joe Crawford
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając karmę dla kota wypada też zwrócić uwagę na rasę posiadanego kota. Poniektóre rasowe koty są bardzo wybredne i naturalnie nie zjedzą zwykłej karmy. W sklepach zoologicznych zdołamy znaleźć dziś karmy dla wybrednych kotów, a także mnogość karm oddanych dla kotów znajdujących się w konkretnej sytuacji, na przykład chorych itp. To naturalne, że koty, które chorują często potrzebują specjalistycznej karmy, która pozwoli im prędzej wrócić do zdrowia. Kupując karmę dla kota bez wątpienia należałoby także zwracać uwagę na jego upodobania. Każdy posiadacz kota pragnie, by był on jak najszczęśliwszy, dlatego zwykle nabywa mu karmy, które najbardziej mu smakują. Bez wątpliwości i Ty pragnąłbyś, by Twój kot był zadowolony i radosny.

Ostatnią rzeczą na jaką należałoby zwrócić uwagę w trakcie wyboru karmy dla kota jest marka. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru karmy przeróżnych marek, niemniej poniektóre z nich nie cieszą się tak dobrymi opiniami, jak inne. Warto wybierać znane i renomowane marki, bowiem wtenczas masz pewność, że proponowane przez nie karmy dla kotów są wartościowe, zdrowe i odżywcze.