Jak wypaść profesjonalnie podczas wystąpienia?

W momencie, kiedy bierzemy udział w prezentacji w roli słuchacza, wszystko jest jasne – siedzimy i słuchamy. Co jeśli występujemy jako prowadzący? Co będzie przydatne, by dobrze się przygotować i wypaść nienagannie podczas wystąpienia?
Dbanie o detale
Aby twoja prezentacja poszła świetnie, dobrze jest przygotować dobry plan oraz przemyśleć czy będą potrzebne jakieś dodatkowe materiały dla uczestników.

Zazwyczaj będzie to dużym udogodnieniem, kiedy każdy uczestnik posiada swój wydruk, ale pojedyncze kartki mogą okazać się niepraktyczne. Segregator z nadrukiem i odpowiednimi znacznikami pomoże rozwiązać tę kwestię. Zadbaj również o przyjemną atmosferę w pomieszczeniu w trakcie prezentacji. Utrzymanie optymalnej temperatury sprzyja koncentracji i dobremu samopoczuciu, natomiast woda lub ciepłe napoje jak również mała przekąska okaże się niezbędna w trakcie długich prezentacji. Warto, żeby sala była przygotowana przed prezentacją, aby uniknąć niepotrzebnego rozproszenia na starcie.

Zobacz ten portal (https://www.normbud.pl/dostawcy/system-rur-i-ksztaltek-z-zeliwa-sferoidalnego/), ponieważ on z pewnością też Cię bardzo zaciekawi. Opisuje on pokrewną tematykę, więc nie zwlekaj i kliknij tu!

Przy każdym miejscu ułóż także segregatory z nadrukiem z materiałami a także nie zapomnij o długopisie.

segregator z nadrukiem

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Dywan zainspirowany kulturą foklową

Autor: Komfort
Techniczna strona wystąpienia

Nie ma nic bardziej denerwującego od prowadzącego, który podczas prezentacji co kilka sekund podchodzi do laptopa, by przesunąć kolejne slajdy albo co gorsza, ruszyć myszą, aby zapobiec zgaśnięciu monitora. Na rynku dostępne są różnego rodzaju prezentery, prezentery najczęściej bezprzewodowe, które dadzą ci kompleksową kontrolę nad sprzętem IT.

Możesz wtedy bez problemu przemieszczać się po sali oraz w dowolnym momencie przerzucić slajd, wyregulować głośność lub kontrolować dowolne parametry. Prezentery posiadają także zintegrowany laser, najczęściej w czerwonym kolorze, którym możesz wskazywać istotne elementy na slajdzie.