Jak uruchomić własny sklep online?

Sklep on-line to najbardziej popularna forma sprzedaży w sieci, idealny sposób dotarcia do nowych konsumentów. Żeby otworzyć własny sklep starczy zrealizować parę etapów.

fotka - sklep

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiejszym jak też najszybszym sposobem na otwarcie własnego sklepu internetowego jest skorzystanie z usług firm, jakie użyczają narzędzia.
Elementy konieczne do prowadzenia sklepu internetowego to: aplikacja do prowadzenia sklepu, hosting dla sklepu internetowego, zarejestrowana domena a także platforma zakupowa za pomocą jakiej odbiorcy będą mogli kupić nasze artykuły. Więcej info: więcej na jest trafny pomysł. Pomyśl, co chcesz sprzedawać. Przeanalizuj jak w wyselekcjonowanej branży przedstawia się sytuacja na rynku e-commerce, zrób analizę SWOT – wskaż własne silne jak też słabsze strony, możliwości i zagrożenia wynikające z działalności konkurencji. Zastanów się kim będą klienci zaplanowanego przez Ciebie sklepu on-line a także w jaki sposób trafić w ich pragnienia. Postaraj się być lepszy – zaoferuj cokolwiek, czego nie posiada rywalizacja – inna gama artykułów, atrakcyjniejszy sposób sprzedaży.
sklep - kadr

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Uruchom działalność gospodarczą. Jeżeli posiadasz już własny biznes, wystarczy, że dokonasz zmiany w swoim PKD, dodasz zapis o sprzedaży w Internecie. Kiedy dopiero otwierasz swoją firmę, musisz zarejestrować działalność gospodarczą – dokonać wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym czy też do Ewidencji Działalności Gospodarczej, otrzymać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w US a także ZUS-ie. Rzeczą najważniejszą będzie wybór stosownego oprogramowania. Wybór ten może zaważyć na sukcesie lub klęsce Twojego sklepu. Upewnij się co dana firma faktycznie oferuje w standardzie oprogramowania, czy nie ma schowanych kosztów, w jaki sposób wygląda wsparcie techniczne, opcje rozwoju programu. Zanim dokonasz kupna nie bój się spytać, rozwiej wszystkie swoje wątpliwości, a przede wszystkim wypróbuj program. Najlepszym podejściem jest wybór gotowego oprogramowania sklepu on-line. W zakupionym komplecie otrzymujesz sklep on-line, gotową szatę graficzną, domenę jak też pełne wsparcie techniczne, a czasem również interesujące rozszerzenia jak np. więcej info na .

Twój sklep internetowy będzie miał domenę internetową, a więc adres, jaki klienci będą wpisywali w przeglądarkę, aby znaleźć sklep. Nazwa domeny powinna być bezproblemowa do zapamiętania, zapadająca w pamięć, nie za długa, łatwa do zanotowania oraz związana z charakterem Twojej działalności.