Jak ściągnąć do kraju towary z Chin? Garść wskazówek dla przedsiębiorców

Współpraca towarowa Warszawy z Chinami od kilku lat kwitnie. Tylko w 2013 roku import chińskich towarów do naszego kraju wyniósł niemalże 15 miliardów euro!

Do naszego kraju z Państwa Środka wysyłane są głównie artykuły elektryczne i elektroniczne, produkty włókiennicze oraz odzież, buty i dodatki. Jeśli chcemy zacząć importować towary z Chin, najpierw musimy trafić na godnego zaufania partnera. Kontakt możemy nawiązać za pośrednictwem licznych stron online. Na części z nich spotkamy wyłączne zweryfikowane firmy, oznaczone odpowiednim certyfikatem.

Bezcennym źródłem informacji są też zwykłe wyszukiwarki internetowe. Po ustaleniu warunków współpracy z wybraną firmą, otrzymamy rachunek oraz zalecenia dotyczące kolejnych opłat. Najpowszechniejszą formą jest międzypaństwowy przekaz SWIFT. Dobrze pamiętać, że okres jego realizacji może wynosić nawet 2 tygodnie. Towary kupione w Chinach mogą do nas trafić poprzez kuriera, poprzez transport lotniczy albo morski. Najszybciej dotrze do Polski produkt wysłany paczką kurierską. Warto jednak nie zapominać, że to jednocześnie najkosztowniejsza możliwość.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas teksty? Więc z przyjemnością pragniemy przekazać Ci, że oczekuje na Ciebie następny najnowszy artykuł (https://kamrec.pl/kamery-na-podczerwien) pod widniejącym linkiem.

Jeżeli postawimy na przekaz lotniczy, na przekaz będziemy czekać od tygodnia do dwóch.

Kontenery

Źródło: sxc.hu

To także najczęstszy patent na import z Chin. Zaraz jak nadawca nada wysyłkę, osoba zamawiająca otrzyma tzw. air waybill. Dokument zawiera szczegóły dotyczące numeru przekazu i linii lotniczych. W załatwieniu wszelkich procedur pomoże nam specjalna agencja celna. Jej obsługa odbierze naszą paczkę, przygotuje koniecznie papiery i przekaże towar do odbioru.

Warto pamiętać, że import z Chin związany jest z wysokim cłem. Wysokość opłat zależna jest od typu towarów. W rozliczaniu się z ceł może pomóc nam agencja celna. Na podstawie dokumentów, jej pracownicy zredagują zgłoszenie celne i kontaktują się w imieniu zamawiającego z urzędem celnym. Skorzystanie z usług agencji, to dla osoby zamawiającej duża pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kwestiami celnymi.