Jak ściągnąć do kraju towary z Chin? Garść wskazówek dla przedsiębiorców

Współpraca towarowa Warszawy z Chinami od kilku lat kwitnie. Tylko w 2013 roku import chińskich towarów do naszego kraju wyniósł niemalże 15 miliardów euro!

Do naszego kraju z Państwa Środka wysyłane są głównie artykuły elektryczne i elektroniczne, produkty włókiennicze oraz odzież, buty i dodatki. Jeśli chcemy zacząć importować towary z Chin, najpierw musimy trafić na godnego zaufania partnera. Kontakt możemy nawiązać za pośrednictwem licznych stron online. Na części z nich spotkamy wyłączne zweryfikowane firmy, oznaczone odpowiednim certyfikatem.

Bezcennym źródłem informacji są też zwykłe wyszukiwarki internetowe. Po ustaleniu warunków współpracy z wybraną firmą, otrzymamy rachunek oraz zalecenia dotyczące kolejnych opłat. Najpowszechniejszą formą jest międzypaństwowy przekaz SWIFT. Dobrze pamiętać, że okres jego realizacji może wynosić nawet 2 tygodnie. Towary kupione w Chinach mogą do nas trafić poprzez kuriera, poprzez transport lotniczy albo morski.

Jeżeli jesteś zdania, że odnajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź (http://www.polnet.pl/pl/drob/transport_drobiu/film) do opisywanego problemu oraz kliknij w odsyłacz znajdujący się tu.

Najszybciej dotrze do Polski produkt wysłany paczką kurierską. Warto jednak nie zapominać, że to jednocześnie najkosztowniejsza możliwość.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas teksty? Więc z przyjemnością pragniemy przekazać Ci, że oczekuje na Ciebie następny najnowszy artykuł (https://kamrec.pl/kamery-na-podczerwien) pod widniejącym linkiem.

Jeżeli postawimy na przekaz lotniczy, na przekaz będziemy czekać od tygodnia do dwóch.

Kontenery

Źródło: sxc.hu

To także najczęstszy patent na import z Chin. Zaraz jak nadawca nada wysyłkę, osoba zamawiająca otrzyma tzw. air waybill. Dokument zawiera szczegóły dotyczące numeru przekazu i linii lotniczych. W załatwieniu wszelkich procedur pomoże nam specjalna agencja celna. Jej obsługa odbierze naszą paczkę, przygotuje koniecznie papiery i przekaże towar do odbioru.

Warto pamiętać, że import z Chin związany jest z wysokim cłem. Wysokość opłat zależna jest od typu towarów. W rozliczaniu się z ceł może pomóc nam agencja celna. Na podstawie dokumentów, jej pracownicy zredagują zgłoszenie celne i kontaktują się w imieniu zamawiającego z urzędem celnym. Skorzystanie z usług agencji, to dla osoby zamawiającej duża pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kwestiami celnymi.