Jak powinien prezentować się podstawowy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

wyposażenie miłośnika survivalu to kategoria dosyć obszerna, czasami nawet kontrowersyjna. Faktycznie wyposażenie powinno dosyć różne, zależnie od regionu geograficznego, do jakiego się udajemy, lecz również od klimatu oraz pory roku.

Mimo to, uniwersalnie jest faktycznie tak, że bagaż powinien być dość lekki, o nie za bardzo wielkich rozmiarach, zaś sprzęt oraz materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane w sposób wodoszczelny, bezproblemowe do przetransportowania. Podczas zakupu tego typu sprzętu zdecydowanie nie możemy kierować się modą, gdyż z jednej strony zakupimy coś całkowicie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbytnio dużo pieniędzy.

nóż

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę najważniejsze prace na biwaku możemy zrobić szybciej, jak mamy do wykorzystania scyzoryk, siekierkę, łopatkę a także piłę drutową. Pomocna jest także karta survivalowa, ale o tym na pewno nie trzeba przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy są zdecydowani na kupno, tak zwanych “noży przetrwania”, jednak to bardzo zły pomysł – . Przykładowo można mieć kłopoty, jak wybierzemy się do Rosji i będziemy tam planować biwakować mając przy sobie tego rodzaju nóż, ponieważ prawo tam jasno określa, iż na każdy typ broni powinniśmy mieć właściwe zezwolenie. Na pewno konieczną częścią wyposażenia będzie scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być niczym nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko. Dlaczego takie ostrze? Otóż choć z takiego powodu, iż standardowa stal niszczy witaminy, jakie zawarte są w krojonych owocach i warzywach.

Chociaż jak wiadomo zalet jest większa ilość. Niezbędny jest oczywiście plecak, musimy wybrać go bardzo starannie. Powinien być właściwie duży, nie za bardzo szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najlepiej spakować w worki plastikowe w celu ochrony przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, jaka jest przylegająca do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, zaś na wierzchu te, jakie chcemy mieć pod ręką. Podczas podróży nie można do zewnętrznych kieszeni wkładać wartościowych przedmiotów, natomiast plecak zamknąć należy na kłódkę. Ponadto zawsze warto mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania – kliknij tu.