Jak bezpiecznie wypożyczyć samochód na terenie Krakowa?

Kiedy mamy samochód, zwykle to nim się przemieszczamy, nawet na dużych odległościach. Czasami jednak swoje auto nie jest rozwiązaniem dobrym, bo podróż autokarem, albo samolotem jest znacznie szybsza i mniej nas kosztuje. W takiej sytuacji, w miejscu docelowym możemy wypożyczyć auto, by móc bez problemu poruszać się po okolicy.

W naszym kraju usługa wynajmu samochodów jaką zapewnia firma ProRent nie jest jeszcze tak znana, jak w innych krajach, ale coraz bardziej zyskuje na znaczeniu – nie tylko wśród zagranicznych gości. Rzecz jasna, wynajem – więcej na tej stronie – samochodów ma sens w dużych miastach, które są głównymi ośrodkami biznesowymi, albo kulturalnymi. Jeżeli chodzi o wynajem samochodów Kraków przoduje wśród polskich miast w liczbie usługodawców z tego zakresu. Co zatem wybrać? Na co zwrócić największą uwagę? Przedsiębiorstwa, prowadzące wynajem samochodów działają na specyficznych zasadach i propozycja, która na pierwszy rzut oka zdaje się być najbardziej atrakcyjna, może tak naprawdę okazać się inwestycją, która zrujnuje nasz portfel i zniszczy nasze nerwy. Trzeba zwrócić baczną uwagę na wszystkie ukryte opłaty, a także na zagadnienia bezpieczeństwa, ubezpieczenia i wygody najemcy.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, jeśli interesuje nas wynajem samochodów Kraków ma ofertę imponująco rozwiniętą, ale i bardzo zróżnicowaną. Poszukajmy takiej wypożyczalni samochodów, w której znajdziemy odpowiadający nam model pojazdu. Jeżeli szukamy miejskiego, ekonomicznego auta, bez sensu jest wypożyczać luksusową limuzynę, która pochłania wielkie ilości paliwa, z kolei chcąc znaleźć samochód dla delegujących u nas VIP-ów, nie zdecydujemy się na zdezelowanego dostawczaka… Najlepiej znaleźć firmę, oferującą zróżnicowaną flotę pojazdów. Właśnie taką zapewnia ProRent – od ekonomicznych samochodów miejskich, przez wygodne limuzyny, aż po samochody dostawcze .https://qitnetworks.pl/ projektowanie sieciW takim miejscu z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Pojazdy powinny być maksymalnie kilkuletnie, sprawne technicznie, dobrze utrzymane oraz posiadać ważną dokumentację. Poza ceną samego wypożyczenia, sprawdźmy, jakie czekają nas opłaty dodatkowe. Cena paliwa zazwyczaj nie jest wliczona w cenę wynajmu, więc zdecydujmy się na auto o ekonomicznym spalaniu. Wypożyczalnie bardzo często nakładają limit kilometrów za dobę wynajmu, dopytajmy, ile on wynosi i co nam grozi za przekroczenie tego limitu. Upewnijmy się też, czy w razie kolizji, przysługuje nam samochód zastępczy.