Hobby to podstawa satysfakcji i sposób na ciekawsze życie.

Tym, co dodaje życiu smaku i co mobilizuje nas ciągłego do rozwoju, jest pasja. Ludzie mają rozmaite zamiłowania, ale cechąłączącą wszystkich pasjonatów jest bezsprzecznie ogromne oddanie i samozaparcie.

Angelo Mike

Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com

Walentynki

Autor: Bjoern Schwarz
Źródło: http://www.flickr.com
Hobby wzbogaca naszą codzienność i jest idealną przeciwwagą dla problemów związanych z życiem zawodowym. Pasja jest też rewelacyjnym sposobem na zyskanie nowych kolegów. Nic tak skutecznie nie integruje ludzi, jak możliwość pogadania o wspólnej pasji i podzielenia się naszymi wnioskami. Hobbyści są ludźmi bardzo zaangażowanymi i zazwyczaj zrzeszają się w rozmaitych towarzystwach czy klubach. Na porządku dziennym są również imprezy dla pasjonatów, takie jak zloty, targi czy konwencje. W ich trakcie można nauczyć się wielu nowych rzeczy i poznać rzesze ludzi, którzy myślą tak jak my. Niezależnie od tego, czy pasjonuje nas turystyka kwalifikowana, ceramika, wędkarstwo muchowe, sporty ekstremalne czy „ zwyczajne” czytanie książek, możemy mieć pewność, że jest na świecie sporo osób, które podzielają nasze upodobania. Na internetowych forach i imprezach branżowym bez problemu spotkamy kogoś, kogo tak jak nas interesuje ustawa o rachunkowości,interesujaca ustawa o rachunkowosci kto uwielbia zaczytywać się w komiksach z cyklu Thorgal, turysta lepić garnki czy zanurzać się w przeręblu. Hobby bywa również doskonałym pomysłem na własny biznes.

Świetnym przykładem osób, które utrzymują się z robienia tego, co kochają, są telewizyjni kucharze, tacy jak Wachowicz Ewa czy Pascal. Na obroty narzekać nie mogą także właściciele stacjonarnych i sieciowych sklepów dla hobbystów, które co miesiąc obsługują tysiące klientów.