Góry Stołowe – pierwsze z najczęściej odwiedzanych podróżnych regionów

Jednym z bardziej popularnych rejonów wypoczynkowych na południu naszego kraju stały się Góry Stołowe. Przez wielu uważane są za najpiękniejsze polskie góry, ze względu na rzadko widzianą budowę warstwową, a także wspaniałe skalne formacje, których jest tam pełno. Spory obszar tego pasma górskiego jest jednym z większych powierzchniowo obszarów chronionych, który obejmuje swoim zasięgiem prawie siedemdziesiąt kilometrów kwadratowych.

Kudowa Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu chroniona jest dziewicza przyroda, jaka bez przerwy zachwyca rzesze turystów, którzy bez przerwy odwiedzają te przepiękne tereny. Wśród licznych turystycznych atrakcji tego rejonu można wymienić kilkanaście, które zyskały największą popularność wśród zwiedzających. Wycieczkę po Górach Stołowych warto rozpocząć od Szczelińca Wielkiego, gdzie wśród skalnych szczelinach niekiedy w lipcu można znaleźć śnieg.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych danych na wątek omawiany w opisywanym wpisie, to wejdź tu (http://hotelikwarmia.pl/) – niewątpliwie te materiały także Cię zaintrygują!

Na pewno pominąć nie można Błędnych Skał, to znaczy niespotykanego labiryntu pełnego tajemniczych zakamarków i zakątków. Chętnie odwiedzane są także Skalne Grzyby, a w czasie wędrówek koniecznie trzeba obejrzeć okoliczne miasteczka, jakie także kryją sporo atrakcji.

Na terenie Gór Stołowych znajduje się tak dużo interesujących miejsc do oglądania, że nie opłaca się tam jechać na jedno przedpołudnie. Praktycznie każdy dłuższy pobyt wiąże się ze znalezieniem jakiegoś miejsca do spania, ale na szczęście w tych górach nie będzie z tym większego problemu. Ekskluzywne hotele, pensjonaty lub tanie kwatery prywatne – wszystko to będzie czekać na turystów w Karpaczu, Kudowie Zdroju i innych miastach z tej okolicy. Szczególnie ogromnie popularne wśródwczasowiczów są pierwsze dwie miasteczka, na przykład tanie noclegi – wdzydze noclegi w mieście Kudowa Zdrój to tysiące łóżek w ośrodkach o ogromnie różnorodnym poziomie i cenach.

Podobnie będzie w Karpaczu, który jest chyba najbardziej popularnym miastem tego rejonu, lecz w zasadzie we wszystkich miejscowościach bez większego problemu jakiś nocleg się znajdzie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby we właściwym czasie zająć się rezerwacją, bo w środku sezonu turystycznego mogą być problemy z wolnymi miejscami.