Druki akcydensowe w usługach drukarni działających we Wrocławiu

Drukarnie we Wrocławiu posiadają rozbudowany wachlarz usług. Mieści się w wśród nich nie tylko druk, ale także oprawianie. Bardzo często introligatornia istnieje przy drukarni lub na odwrót. Ta kolaboracja jest zazwyczaj niesamowicie opłacalna dla obu przedsiębiorstw. Poznając ofertę możemy zauważyć nie tylko popularne zlecenia, jak druk publikacji zwartych, czasopism czy plakatów, lecz także m.in. akcydensów. Czym jednak są druki akcydensowe i w jakich sytuacjach się je użytkuje?

Drukarnia Kid logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Druki akcydensowe to drobne publikacje wydawane w związku z jakąś okolicznością. Są one zazwyczaj jednoarkuszowe. Czasami pełnią funkcje reklamowe. Akcydensem nie jest książka czy magazyn. Druki akcydensowe to np.: druki ulotne, afisze, kalendaria, dyplomy, ankiety, zaproszenia (w tym też ślubne), materiały branżowe, bilety czy nawet legitymacje.

Druki akcydensowe robią również introligatornie, gdyż zalicza się do nich obwoluty i oprawy książek. Warto jednak dodać, że obecnie drukarnie prócz swoich tradycyjnych zadań, zajmują się także innymi i w ich ofercie znajdziemy m.in.: wszelkie karty plastikowe, czyli druk kart kredytowych wraz z pismami do nich dołączanymi, kart SIM orazdruk – (więcej wskazówek)arunkowych. W ofertach znajdują się także fotoalbumy zaprojektowane przez zamawiających, wydruk zdjęć czy stworzenie obrazu ze zdjęcia. Poza tym coraz bardziej rozpowszechnioną praktyką jest przeprowadzanie usług kserograficznych oraz drukowanie rozpraw naukowych wraz z oprawą.

Jak wskazuje powyższy opis, drukarnie i introligatornie działające na terenie Wrocławia mają doprawdy bardzo szeroki zakres wykonywanych prac. Zamawiającym może zostać nie tylko osoba zajmująca się wydawaniem książek czy periodyków, lecz także każde przedsiębiorstwo mające zapotrzebowanie na wszelkie typy druków, jednostki korzystające z ankiet, afiszów, jak również każdy człowiek, który potrzebuje oferowanych prac, np. poszukując zakładu wykonującego zaproszenia ślubne. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest każdego dnia coraz bogatsza i lepsza dla każdego typu użytkowników.