Legalne sposoby na pozbycie się samochodowego wraku, podstawowe procedury związane ze złomowaniem.

Nowym samochodem, wprost z salonu można spokojnie pojeździć co najmniej kilkanaście sezonów. Oczywiście przy założeniu, że się będzie o pojazd odpowiednio dbało, czego przykładem są wieloletnie zabytki na żółtych blachach. W dużej części przypadków pojazd spokojnie te dziesięć lat przejedzie, ale w pewnym momencie właściciel dochodzi do momentu, gdy wartość jego jest tak mała, że należy się mocno zastanowić nad sensownością dalszych napraw.

auta do złomowania

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie będzie przy stłuczkach i wypadkach, nieduże nawet początkowo uszkodzenia niosą niekiedy za sobą takie koszty, że nie warto będzie się bawić w naprawianie. W tego typu przypadkach nie pozostaje nic innego, jak pozbycie się samochodu, a tu możliwości jest kilka. Niektórzy zapewne pomyślą o pojechaniu samochodem do lasu i pozostawienie go tam, ale jest to niezgodne z prawem i grozi surowymi karami. Można również spróbować poszukać na pojazd kupca i go sprzedać, a kolejnym praktycznym wyjściem może być auto części zamienne do autobusów złom Krosno, w jakim po prostu stare auto zostanie zezłomowane.

Tak naprawdę przekazanie uszkodzonego lub starego pojazdu na auto złom Warszawa to jedyna legalna droga do tego, aby wycofać pojazd z użytku, a równocześnie przestać opłacać za niego obowiązkowe ubezpieczenie. Procedura takiego złomowania nie jest trudna i skomplikowana, zwłaszcza że najczęściej firmy które się zajmują usługami tego typu same przyjeżdżają po pojazd do właściciela.

Po załadowaniu na jakąś lawetę i zawiezieniu na auto – sprawdź to koniecznie – złom należy jeszcze wypełnić formalności, tu konieczny jest rejestracyjny dowód oraz dokumenty potwierdzające tożsamość właściciela. Jeżeli nie będzie żadnych problemów, to kasacja pojazdów Gdańsk załatwiona będzie w przeciągu połowy dnia, a później były już właściciel musi jeszcze podjechać do odpowiedniego urzędu i tam wyrejestrować pojazd. Jeśli chodzi o złomowanie pojazdu niekiedy będzie można jeszcze nieco na tym zarobić, firmy tym się zajmujące płacą za oddawane wraki pojazdów nawet po kilkaset złotych za każdy.