Czy warto korzystać z bardziej standardowych środków promocji? Czy te sposoby już się przedawniły?

Chociaż aktualnie praktycznie większość ludzi korzysta z internetowych narzędzi do promocji, to najlepiej zastanowić się nad powrotem do bardziej tradycyjnych metod. Chociażby w części kampanii. Czemu jest to tak niezbędne? Bo jak widać na wielu przykładach te tradycyjne sposoby działają i nic nie wskazuje, że ich popularność ma się nagle zakończyć. Wpływ na to ma duża ilość kwestii, niektóre z nich najlepiej poznać.

baner

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze kto powiedział, że wszyscy powinni korzystać z internetowych narzędzi? Przecież jest wiele osób, jakie sporadycznie lub w ogóle nie korzystają z sieci. I nie myślimy tu tylko osób starszych, lecz również w średnim wieku. Dla tych osób korzystanie z internetu nie jest tak naturalne, jak dla młodszych osób, więc nie powinniśmy wymagać, iż dotrą do nich przekazy reklamowe, że będą one dobrze działające. Dlatego też dobrze pomyśleć o tradycyjnych sposobach jak zainwestowanie w banery reklamowe, które będą sprawdzać się zawsze oraz wszędzie. Tym bardziej, iż są one dostępne praktycznie w każdym miejscu, nieważne czy to większe lub mniejsze miasto, tego typu forma reklamy jest do wykorzystania. Jednocześnie większe możliwości istnieją w dużych ośrodkach miejskich, ponieważ jak druk banerów Katowice zapewnia więcej tego rodzaju punktów i wyższą jakość wykonania. Tak samo zresztą można powiedzieć o innym dużym mieście, jak Gdańsk, tak więc druk banerów reklamowych w Gdańsku również zasługuje na uwagę. Dla osób, jakie nie mogą się zdecydować, który sposób jest korzystniejszy, albo planują kampanię w realu oraz sieci, najlepszym sposobem jest taki podział, w którym będzie miejsce na jedno oraz drugie, czyli odnajdziemy środki na tradycyjną promocję, na banery, jak i na internetowe działania.

drukarnia

Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki temu mamy zapewnienie, iż z naszych usług będą korzystać osoby, których środowiskiem naturalnym jest internet, jak i te, które na co dzień przeważnie nie zaglądają do internetu. To czy warto się na taką taktykę zdecydować jest zależne jak najbardziej od branży, w której działamy. Wiemy jakiego rodzaju mamy klientów, w jakim przedziale wiekowym, tak więc w tej dziedzinie najbardziej korzystnie dobrać najlepsze środki promocyjne. Musimy wysyłać tam nasze przekazy reklamowe, w których znajdują się potencjalni klienci.