Czworonóg w domu – jakim sposobem przygotować się na przybycie nowego domownika?

Odpowiednie przygotowanie a także zabezpieczenie domu jest równie ważne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kot czy szczeniak, który nie poznał jeszcze reguł obowiązujących go w nowiutkim miejscu zamieszkania.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na zwiększoną ciekawość świata u szczeniąt, mogą zetknąć się one z większą liczbą możliwych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, iż potrzeba badań nowego otoczenia jest zwykłym postępowaniem każdego psa, bez względu od jego wieku. Sprawdźmy więc, czy powierzchnia w mieszkaniu jest bezpieczna dla nowego domownika. Z otoczenia, w jakim będzie pomieszkiwał najlepszy przyjaciel człowieka, powinniśmy wyeliminować nieduże przedmioty, jak przykładowo spinacze, ołówki, kawałeczki papieru, zabawki (sprawdź ofertę – hurtownia gadgetów) maluchów, których łyknięcie zagrażałoby zadławieniem. Kierujmy uwagę na obiekty niestabilne. Rozentuzjazmowany czworonóg z łatwością strąci nasz drogi wazon zahaczając ogonkiem o chwiejny stół albo rozniesie w pył kolekcję porcelanowych posążków wpadając z rozpędem w regał, na którym są ustawione. Nie zapominajmy także o ryzyku uduszenia.

Czy kolekcjonujesz informacje w kontekście opisywanego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w omówieniu (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szczury/54). Ono też będzie dla Ciebie atrakcyjne.

Linki do zaciągania żaluzji nie powinny wisieć luzem. Można przymocować je do ściany za pomocą tasiemki samoprzylepnej lub podwiązać na tyle krótko, aby znalazły się poza zasięgiem pieska. Powinno się też bardzo uważać na odsłonięte przewody elektryczne, które mogą być przegryzione. Kontrolujmy też dojście do balkonu, okna a także schodów. Zobacz produkt przeczytaj na stronie.

Kup także żwirek drewniany dla kota, o ile nowym domownikiem ma zostać kotek.

Przygotujmy dwie miseczki – jedną na picie, drugą na jadło. Znakomitym wyborem będzie karma dla psów Bosch-(dowiedz się więcej).