Co robić kiedy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie przyszła na czas. Jak zareagować?

Nasz byt wiąże się z wiecznym pośpiechem, w związku z czym czasami nie posiadamy czasu na załatwienie konkretnych formalności, a jest to szczególnie ważne, kiedy otrzymujemy przesyłkę od kuriera. Z reguły nie zwracamy uwagi czy przesyłka została doręczona na czas i na to czy ma jakieś zniszczenia. Nie pytamy kuriera, tymczasem warto czasem dobrze obejrzeć paczkę. Może być to potrzebne, jeżeli okaże się, że mamy zniszczoną paczkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu przypadku adresat ma siedem dni od przyjścia wysyłki na zaświadczenie, że wina za zniszczenia stoi po stronie kuriera (profil), by jednak takich rzeczy zrobić musimy szczegółowo poznawać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie. Wiadomości na ten temat reklamujący może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub czytając regulamin firmy. W przypadku gdy te drogi z określonych powodów nie mogą pomóc, cały czas możemy szukać pomocy w infolinii dla klientów. Należy pamiętać tez o tym, że konsument z reguły może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Musimy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na wybranym terminie, w którym paczka powinna być dostarczona to najlepiej czerpać z usług firm kurierskich. Doskonała firma kurierska jest zobowiązana informować klientów o planowanym terminie, w którym paczka będzie dostarczona i musi się z tym zgodzić.

Pragniemy oddać w Twoje ręce następny nasz wpis – myślimy, że będzie Ci się podobał. By go obejrzeć, naciśnij łącze tutaj (https://www.polnet.pl/) i gotowe.

Jeżeli tego nie zrobi klient ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego typu odszkodowania jednak nie powinien być większy niż dwukrotności opłaty za usługę. Dokładne ceny odszkodowań ustalane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać odbiorca nie jest pozostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu możliwość otrzymania odszkodowań za zastałe szkody a także niedotrzymanie terminu dostarczenia przesyłki. Należy o tym nie zapominać, gdyż mnóstwo z nas zapomina o własnych prawach.

Jeżeli zainteresowały Cię artykuły prezentowane na niniejszej witrynie, to z pewnością ta treść (http://robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne) także okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

Warto zdawać sobie sprawę, co możemy robić i gdzie możemy się udać w celu znalezienie pomocy.