Co będzie lepsze w promocji naszej firmy? Billboard albo telebim? O czym trzeba wiedzieć?

Dużo osób ma dylemat, gdyż myśli, co jest bardziej odpowiednie, czy billboard, a może telebim? Tak naprawdę na to pytanie nie istnieje jedna odpowiedź, wszystko jest zależne od naszych prywatnych preferencji. Dobrze więc przez wybraniem jednej z możliwości odpowiedzieć sobie na kilka pytań, czyli przede wszystkim jaki mamy budżet, w jakim miejscu planujemy umieścić reklamę i do jakich osób planujemy trafić?

reklamy w mieście

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Billboard to nośnik reklamy o sporych rozmiarach, bardzo często występuje pod postacią tablicy lub plakatu. Billboardy mogą występować podświetlone, żeby były dostrzegane nocną porą. Rozmiary są różnorodne, począwszy od formatu europejskiego, czyli 5.04 x 2,38 metra, poprzez 4×3, 6×3 czy 12,3. Istnieją również citylighty, jakie posiadają rozmiar 1,2×1,8. Widoczne są one bardzo często na wiatach przystanków. Spotykane są też, szczególnie w metrze, billboardy rozmiar 6m2. Najbardziej wielkie są megaboardy – ich wielkość wynosi od 50 do 300 m2 i spotykane są wyłącznie w dużych ośrodkach miejskich. Telebim to nośnik reklamy w formie wizyjnego ekranu, który jest złożony z diod led. Często spotykana jest ostatnio sieć telebimów, gwarantuje to bowiem większe korzyści w dziedzinie promocji. Ogromną przewagą nad wielkoformatowym ekranem plazmowym jest doskonała widoczność obrazu, nawet jak jest duże nasłonecznienie. Zauważalna jest także wyrazistość spowodowana bardziej znaczną jasnością powierzchni telebimu.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Zapewne tak – przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tu.

Takiego rodzaju ekran można zamontować zarówno na zewnątrz, co oznacza reklamę outdoor, jak i wewnątrz, co oznacza indoor. Należy przyznać, że w ostatnim okresie częściej wykorzystywane są telebimy. Na pewno to nie dziwi, bo oferują więcej za mniej, a jednocześnie są faktycznie skuteczne –

reklama miejska

Autor: waylonscott
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzają się w wielu lokalizacjach, nie jest ważne czy nasza promocja (polecamy promocja strony internetowej) ma się odbywać w wielkim mieście, takiego rodzaju Poznań, lub małym jak Bolesławiec – wyniki są tak samo zadowalające. Najlepszym przykładem niech będzie telebim Bolesławiec Zgorzelecka, gdzie tego typu telebim rzeczywiście przykuwa uwagę i sprawia, iż ludzie w rzeczy samej pragną skorzystać z naszej propozycji. Oczywiście to, co zadecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas, pamiętajmy jednakże, że jeśli liczymy na prawdziwe wyniki, to na pewno lepiej wybrać telebim.