Całkowity powrót do zdrowia po poważnym wypadku bywa możliwy tylko dzięki regularnej, a czasem nawet kilkumiesięcznej rehabilitacji

Groźny wypadek może zupełnie odmienić życie przeciętnego człowieka. Jeśli uraz był naprawdę poważny, to dwudziestoletnia atrakcyjna dama zostaje na całe życie przykuta do wózka lub łóżka. Na szczęście bywa i tak, że niektórzy podróżni wychodzą cało z opresji.

Przeważnie jednakże wymagana jest rehabilitacja, na którą oczywiście składają się mniej lub bardziej intensywne ćwiczenia. Powrót do zupełnej sprawności jest możliwy jedynie dzięki wielkiej determinacji rekonwalescenta, stąd tak istotna bywa pomoc psychologa i wsparcie ze strony partnera i kolegów.

ćwiczenia, kontuzja

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja jest szczegółowo zaplanowanym procesem, w którym decydujące słowo w każdym przypadku należy do specjalisty. Określone ćwiczenia nie powinny zbytnio obciążać organizmu, lecz z drugiej strony mają przynieść oczekiwane efekty. () Czasem należy wzmocnić cały organizm, a czasem wystarczy skoncentrować się jedynie na wybranych częściach ciała pacjenta – rehabilitacja stawu barkowego jest naprawdę potrzebna mężczyznom po poważnych obrażeniach okolic klatki piersiowej, natomiast masaże pomogą przywrócić pełną albo jedynie połowiczną sprawność uszkodzonym kończynom.

Całkiem odrębną kwestią jest rehabilitacja sportowców. Skoczkowie są narażeni na różnego rodzaju stłuczenia o wiele bardziej niż urzędniczki pracujące za biurkiem albo na portierni. A i odniesione obrażenia bywają naprawdę poważne. Fani skoków narciarskich dobrze wiedzą, jak groźne mogą okazać się upadki na skoczni. Chociaż zawodnicy mają kaski i w podbramkowych sytuacjach wiedzą, jak się ratować, to jednak ani najlepszy sprzęt, ani wytrenowane umiejętności nie mogą zapobiec wszystkim wypadkom.

rekonwalescencja, ćwiczenia

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami potrzebna okazuje się natychmiastowa operacja, a czasami tylko kilkutygodniowa rehabilitacja stawu barkowego- więcej informacji znajdziesz tutaj: Centrum Rehabilitacji i Edukacji Medycznej Czamara. Doświadczeni rehabilitanci stają się wielkim skarbem, a zwłaszcza wtedy, gdy trzeba pomóc uzdolnionemu sportowcowi.

Aby uzyskać ekstra szczegóły w tym temacie wejdź do następnej witryny. Tam na pewno zaintryguje Cię kompleksowa treść.

A gdy uraz jest na tyle groźny, że skoczek lub piłkarz nie może wrócić do dalszego uprawiania sportu, to wtedy rada wykwalifikowanego psychologa okaże się bezcenna.

Doskonałe okazje, najlepsze stawki! To naprawdę jest możliwe, sprawdź, spójrz na portal (http://zielonaprzestrzen.pl/), a bez wątpienia się nie rozczarujesz!

Zapewne nie wszyscy uzmysławiają sobie, że terapia psychologiczna to też jedna z form rehabilitacji – w końcu bez wiary we własne możliwości praktycznie nic nie da się zdziałać.